فروشگاه اینترنتی فاین الکتریک، وارد شوید ثبت نام کنید

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا به خاطرت نگهدار

ایجاد حساب

لطفا تمام فیلد های ستاره دار را تکمیل نمایید
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تکرار رمز ورود *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کد امنیتی *

حسگر حرکتی مادون قرمز

آشکارساز حرکت ( حسگر مادون قرمز ) :


یکی از متداول ترین سنسورهایی که در سیستمهای کنترل روشنایی، اعلام سرقت و ... مورد استفاده قرارمی گیرد، حسگرهای حرکتی مادون قرمز (PIR Motion Sensor ) میباشند.

این حسگرها از یک ساختار فیزیکی و الکترونیکی تشکیل شده اند و به خاطر دید وسیع و پردازش اطلاعاتی که در محیط انجام میدهند، به یکی از اجزاء اصلی سیستم های هوشمند و امنیتی تبدیل شده اند.

این بدین معنی است که وقتی یک انسان یا حیوان در محدوده دید سنسور قرار می گیرد، یک جنبش حرکتی را شناسایی می کند، زیرا بدن انسان یا حیوان انرژی گرمایی را به شکل اشعه مادون قرمز منتشر می کند. این حسگر Passive Infra-Red بوده و اصطلاح "غیرفعال مادون قرمز" به این معنی است که سنسور از هیچ انرژی برای شناسایی اهداف استفاده نمی کند، فقط با شناسایی انرژی گرمایی تولید شده، کار می کند.

این حسگر ها دارای مدار تغذیه کامل داخلی هستند و مستقیماٌ با برق 220 ولت شهری کار می کنند، کاربرد اصلی آنها در سیستم روشنایی کنترل و راه اندازی و روشن کردن لامپ ها و چراغ ها بوده بطوریکه با حرکت در محیط دید سنسور و یا تردد وسایل نقلیه مانند موتورسیکلت و اتومبیل، به طور اتوماتیک چراغها روشن می گردد.

لذا با نصب این سیستمها درون راه پله ها و یا پارکینگ های آپارتمان ها و راهرو ها و یا ورودی منازل و یا درب حیاط خانه و ... شما دیگر نیازی به نصب کلید و روشن و خاموش کردن دستی آنها ندارید و حتی دیگر نیازی به تایمرهای راه پله هم ندارید ، چرا که این سیستم به موقع با ورود افراد چراغها را روشن کرده و با تردد و جابجایی آنها چراغها را همچنان روشن نگاه داشته و سپس با خروج افراد و یا ترک محیط ، چراغها را بطور اتوماتیک خاموش می سازد.


علاوه بر راحتی و بهره مند شدن از سیستم اتوماتیک از میزان مصرفی برق خود نیز به مقدار قابل توجهی بکاهید، چرا که هیچگاه بی دلیل و بی استفاده چراغی روشن نخواهد ماند.

عملکرد:

قابلیت تشخیص روز و شب : کاربر می تواند با توجه به نیاز خود، نور را تنظیم کند. دستگاه قابلیت کارکرد در روز و شب را دارد، هنگامی که ولوم تنظیم را روی ماه قراردهیم، در نور کمتر از 20 لوکس و روی خورشید در همه ی موارد عمل خواهد کرده، برای مطابقت دادن عملکرد سیستم با نور محیط مقدار دلخواه قابل تنظیم است.

فاصله آشکار سازی ( قابل تنظیم ) : با تنظیم حساسیت می توانید فاصله مورد نیاز خود را با توجه به حالت نصب دستگاه و زاویه آن تنظیم نمایید. حساسیت رابطه ای مستقیم با جهت حرکت دارد.

تاخیر زمانی قابل تنظیم : تاخیر زمانی با توجه به نیاز شما قابل تنظیم است. کوتاهترین زمان قابل تنظیم برای این محصول حدود 10 ثانیه و بیشترین زمان حدود 10 دقیقه می باشد.

 

پاسخگوی شما هستیم.
    •                   
    • Lighting : 021-66719999
    • Smart Home :  021-66712125
    •                                                                                                    09128472748                                        09909050290                                                                                                                                                            Email : fine.tech1@yahoo.com                  Email : fine.elec@yahoo.com                                                    

راهنمای خرید از فاین الکتریک

محصولاتی که دیده اید

محصولات مرتبط این محصول

تمامی حقوق سایت متعلق به فاین الکتریک می باشد . | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

تماس با ما